neděle 30. července 2017

Mám ráda blatouchy

   Letos na jaře jsem se rozhodla, že si pořídím nový foťák. Zrcadlovku. V mládí jsem ráda fotila, vyvolávala si sama fotky. Ohromně mě to bavilo. A usoudila jsem, že přišel čas, se k tomuto koníčku vrátit. Ne že bych doteď nefotila, mám malý kompakt, docela kvalitní foťák na mobilu, ale zrcadlovka je zrcadlovka.
   Během jednoho jarního víkendu jsem se vypravila do Beskyd na první vyzkoušení nového foťáku. Byl krásný slunečný den, obloha bez mráčku. Ideální den pro fotografování. Znám v Beskydech jednu nenáročnou trasu, která vede kolem potůčku, u něhož kvetou blatouchy a proto tudy chodím nejraději na jaře. Mám blatouchy moc ráda, svou barvou mi připomínají sluníčko. A protože ráda fotím detaily, těšila jsem se, jak si blatouchy vyfotím zblízka.
   Dorazila jsem autem na začátek trasy, zaparkovala, vytáhla foťák. Ušla jsem pár kroků a hledala jsem očima vhodný objekt, abych udělal zkušební snímek. Otevřu kryt, zaostřím na vybraný objekt, mačkám spoušť a ono nic! V tu chvíli mě polilo horko a ve mně by se krve nedořezal. Mrknu na displej a tam čtu "vložte paměťovou kartu". V tu chvíli jsem si vzpomněla, že paměťová karta do foťáku zůstala ležet doma 😞. Po chvíli jsem si uvědomila, že je to pořád ta lepší varianta a nejedná se o poruchu foťáku.
   Moje první focení skončilo neslavně, ale trasu jsem si prošla, pokochala jsem se blatouchy a těším se příští jaro. Ale než vyjedu zkontroluji foťák pro jistotu dvakrát 😊

Děkuji za návštěvu :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat